Vidi malu tablicu
Arhiva

Erceg za prvu domaću pobjedu

17. rujna 2011.

Split je u četvrtom pokušaju upisao prvu domaću pobjedu čime je napravio iskorak na ljestvici i približio se gornjem dijelu tablice. Potpuno zasluženo su momci Tonća Bašića svladali Lokomtivu 1:0. Prvu pravu prigodu na utakmicu imali gosti kada je na ubačaj Brozovića iz kuta Mesarić pucao s pet metara, ali je Vuković obranio. Split je imao više od igre, a mogao je povesti u 22.minuti kada se istaknuo vratar gostiju Mitrović. Najprije je obranio udarac Čopu, a potom i Obilinoviću. Šansama je prethodilo ubacivanje Vitaića za Barabana na desnom krilu.
Split je i dalje imao terensku inicijativu i nekoliko prigoda preko Obilinovića, Čopa i Šimića, a zasluženo je poveo u 40.minuti kada je Baraban lijepo uposlio Ercega koji je izašao sam pred Mitrovića te ga rutinski matirao za 1:0.
U nastavku je Split imao također više od igre, a najljepšu priliku vidjeli smo u 59.minuti kada je Obilinović ubacio na drugu vranicu, a Šimić špicom šutirao, no Mitrović je obranio.  Nakon toga je Split imao još nekoliko poluprigoda, a gosti su imali veliku šansu u 75.minuti. Međutim, Vuković je spasio ispred F. Škvorca odličnom intervencijom.

- Najavljivali smo prvu domaću pobjedu, a to smo napokon i ostvarili. Moram priznati da je bilo teško jer smo igrali protiv organiziranoga protivnika, ali smo ipak dokazali da smo kvalitetniji. Idemo dalje, pokušat ćemo ugroziti i prva dva mjesta. Ovo je sport, zašto ne bismo imali pravo nadati se. Ali, idamo utakmicu po utakmicu. U srijedu nas čeka Kup sa Segestom. Drago mi je što je Erceg zabio, isplatio mu se trud na treningu - kazao je poslije pobjede trener Tonći Bašić.
SPLIT – LOKOMOTIVA 1:0
SPLIT – Stadion u Parku mladeži. Gledatelja 700. Utakmica 8.kola MAXtv Prve lige: Split – Lokomotiva 1:0 (1:0). Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka). Strijelci: 1:0 Erceg (40).
Žuti kartoni: Obilinović, Baraban, Budiša, Rašić (Split), Samateh, Martinac, Mlinar, Mesarić (Lokomotiva).
SPLIT: Vuković, Marčić, Križanac, Vidić, Budiša, Šimić, Vitaić (od 87. Lojić), Baraban (od 73. Rašić), Erceg, Obilinović, Čop (od 88. Ćapin). Trener:  Tonći Bašić.
LOKOMOTIVA: Mitrović, Samateh, D. Škvorc, Komorski (od 76. Mlinar), Mesarić, F. Škvorc, Poljak (od 46. Martinac), Brozović, Pivarić, Antolić (od 56. Peko), Bule. Trener: Marijo Tot.