U posljednjoj pripremnoj utakmici uoči početka sezone Split je golom Ante Vitaića slavio 1:0 protiv Sarajeva. Prvi dio dvoboja u Dugopolju protekao je u boljoj igri domaćina, a trenutak odluke dogodio se u 16.minuti. Čop je poslužio Vitaića koji je lijepim udarcem sa 17-18 metara pogodio mrežu Sarajeva. Odličnu priliku za povećanje vodstva propustio je Čop u 43.minuti kada je na rubu kaznenog prostora bio neometan, no loše je zahvatio loptu s kojom gostujući vratar nije imao problema. U prvom dijelu obrana Splita je gostima dopustila samo jedan udarac u okvir gola.
Još jednu sjajnu priliku u nastavku susreta u 57.minuti nije iskoristio Čop. Nakon dodavanja Šimića splitski napadač je izašao sam pred gostujućeg vratara koji je pročitao njegov udarac. Nekoliko sekundi kasnije zbog nestanka struje uslijedio je prekid koji je potrajao osam minuta. Nakon kratkog hlađenja BiH premijerligaš je zaigrao nešto bolje. Uz više preciznosti u dva navrata su mogli izjednačiti, no njihovi udarci glavom iz blizine završili su pokraj vratnice.
Crveni su tako uspješno odradili generalnu probu u Dugopolju na stadionu Hrvatski vitezovi gdje će u uzvratnoj utakmici (21.srpnja) drugog pretkola Europske lige ugostiti Domžale. Prije toga momčad trenera Ivana Katalinića čeka prva utakmica na gostovanju u Domžalama idućeg četvrtka (14.srpnja).
SPLIT - Vuković, Marčić, Križanac, Vidić (od 79.Milović), Budiša (od 79.Povrženić), Šimić (od 79.Barišić), Vitaić (od 86.Žužul), Baraban(od 46.Erceg), Čop (od 79.Dam.Rašić), Rebić (od 56.Obilinović), Golubović (od 79.Ćapin).